Ing. Vojtěch Munzar

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,51. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.10.2019 18:48:00

Je úžasné, jak Italové i po více než sto letech dodržují tradice

Je úžasné, jak Italové i po více než sto letech dodržují tradice

Komentář na facebookovém profilu k uctění památky italských vojáků z 1. světové války v Milovicích

 Na Italském hřbitově Milovice se konal tradiční pietní akt k uctění památky italských vojáků z 1. světové války. Je zde pochováno více než 5pět tisíc italských vojáků, kteří zde zemřeli v zajetí na následky epidemií a hladu.

Jako každoročně se pietního aktu zúčastnili italští horští myslivci, tzv. Alpini, jejichž mužský sbor nacvičil a zazpíval i českou hymnu. To bylo pěkné a milé překvapení.

Je úžasné, jak i po těch více než 100 letech dodržují tradice a přijíždí zavzpomínat na své předky. Stejně tak je úctyhodné, že se o místní muzeum a hřbitov stará italská ambasáda Ambasciata d'Italia a Praga, která zajišťuje i pietní akt.

Bylo mi ctí zde položit věnec a uctít památku zde pochovaných vojáků společně s kolegou poslancem Milanem Pourem z Meziparlamentní skupiny přátel ČR – Itálie, velvyslancem Itálie Francescem Saveriem Nisiem a starostou Milovic Lukášem Pilcem.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout