Ing. Vojtěch Munzar

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.04.2021 17:30:02

Prosadili jsme důležitý návrh, který pomůže realitním makléřům

Prosadili jsme důležitý návrh, který pomůže realitním makléřům

Dnes se podařilo prosadit důležitý návrh, který pomůže realitním makléřkám a makléřům, kteří kvůli pandemii nestihli zkoušky odborné způsobilosti.


Návrh novely zákona reaguje na situaci způsobenou stávající vlnou pandemie, která ztížila přístup ke kvalifikačnímu vzdělávání a kvalifikačním zkouškám pro realitní makléře, což byla jedna z možností, jak splnit kvalifikační předpoklady nového zákona.

Na konci roku 2019 byl přijat nový zákon o realitním zprostředkování, který podmínil výkon povolání realitního makléře vázanou živností, kde stanovil lhůtu pro přechod na vázanou živnost do 3. září minulého roku, během první vlny byla lhůta prodloužena do 3. března.

„Kvůli covidovým opatřením byly některé termíny zkoušek zrušeny, makléři museli být například v karanténě, nebo makléřky zůstaly se školními dětmi doma. Proto je na místě určitá tolerance a posunutí termínu do konce roku. Jinak by museli někteří nezaviněně přestat vykonávat svoji činnost a byli by tak ve svém živobytí potrestáni hned dvakrát. Jsem rád, že po dohodě s celým politickým spektrem návrh prošel a věřím, že jej co nejdříve schválí Senát a podepíše prezident,“ řekl předkladatel návrhu Vojtěch Munzar.

Konkrétní náplní návrhu je to, že sice makléři musí neprodleně nahlásit na živnostenském úřadě změnu živnosti z volné na vázanou, ale kvalifikační předpoklady mohou doložit až do konce tohoto roku. S návrhem souhlasí Asociace realitních kanceláří i Realitní komora.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama