Ing. Vojtěch Munzar

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.03.2021 12:47:01 - mochito

Jak jste spokojen s tím, jak vláda nakládá s financemi? Přijde vám, že lidem pomáhá nyní dost?

Vláda zadlužila několik dalších generací, prý aby bylo na kompenzace pro ty, co postihla koronavirová krize. Z médií se ale dozvídáme (a potvrzujete aktuální situace), že z půl biliónového schodku na přímou pomoc podnikatelům Schillerová vyčlenila jen 7% z této částky! Budete pátrat po tom, co se stalo se zbytkem? Navíc podle všeho se má podpora neustále snižovat a brzy by měla skončit úplně. To připustíte?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

14.04.2021 21:59:24 - Ing. Vojtěch Munzar
Dobrý den, 
o to, kam jdou peníze ze státního rozpočtu, se zajímám velice intenzivně, a to nejen v době, kdy má dosáhnou takto astronomického schodku. Byť s výší schodku nesouhlasím a myslím si, že je zbytečně nadhodnocený a že je tristní, že se ministryně nejen v době ekonomického růstu nepokusila přijít s návrhem snížení výdajové strany rozpočtu, je potřeba nezapomínat také na to, že ve chvíli, kdy je část ekonomiky uzavřená, přichází rozpočet o značnou část na straně příjmové. Což má na výši schodku také vliv. Pokud jde o podporu pro oblasti ekonomiky, které jsou na základě vládního nařízení uzavřené, myslím, že by podpůrné programy měly být v platnosti právě tak dlouho, jak dlouho budou tyto oblasti uzavřené. Vláda nemůže na jedné straně zakazovat a zavírat části ekonomiky a na druhé straně neposkytnout adekvátní náhradu škody, kterou uzavřením způsobila.