Ing. Zdeněk Štefek

politik ve stínu
  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,39. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.04.2016 6:16:32

V Zahájí uctili partyzány

V Zahájí uctili partyzány

V Zahájí u Chorušovic se ve čtvrtek 21. dubna konal u pomníku padlých partyzánů pietní akt, kterého se za Středočeský kraj zúčastnil s věncem i radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek.

V Zahájí u Chorušovic se ve čtvrtek 21. dubna konal u pomníku padlých partyzánů pietní akt, kterého se za Středočeský kraj zúčastnil s věncem i radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek.

„Jsem rád, že si obce a města, Český svaz bojovníků za svobodu, Československá obec legionářská, Kluby českého pohraničí a další spolky a občanská veřejnost připomínají naší historii, uctívají spoluobčany, kteří padli za naši zem, za naši svobodu. Jsem i rád, že zde bylo hodně mladých lidí a také dětí,“ konstatoval radní Štefek.

Památník připomíná kapitána in memoriam Oskara Beneše a další 2 hrdiny – výsadkáře z partyzánské skupiny Národní Mstitel, kteří 24. dubna 1945 právě v těchto místech padli v boji s protipartyzánským oddělením pražské služebny gestapa. Připomíná také hrdinné obyvatele místních obcí, bez nichž by partyzáni neměli potřebné zázemí.

Na pietním aktu vystoupil s hlavním projevem starosta Mělníka Ctirad Mikeš a slovo si vzali také přítomní senátoři. Nechyběla ani dechová hudba Františka Štastného.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama