Ing. et Ing. Jan Skopeček, Ph.D.

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.01.2022 20:27:25

Dnes víme, že nejvyšší oběť Jana Palacha měla pro naší společnost hluboký smysl

Dnes víme, že nejvyšší oběť Jana Palacha měla pro naší společnost hluboký smysl

Komentář na facebookovém profilu k dnešnímu výročí upálení Jana Palacha

Neumím si představit ten zmar a smutek, který musela cítit rodina Jana Palacha, když se přesně před 53 lety na protest proti okupaci naší země sovětskou armádou student Jan Palach u Národního muzea v Praze polil benzinem, zapálil a zanedlouho i zemřel.

Dnes víme, že nejvyšší oběť Jana Palacha měla pro naší společnost hluboký smysl, probudila ji z letargie a ukázala, že jsou mezi námi hrdinové, kteří se nepodvolí. Že nešlo jen o náhodný, ojedinělý, individuální krok, ale také o projev hluboké frustrace velké části společnosti potvrdil i obdobný krok Jana Zajíce. Ani na jeho oběť a hrdinství nesmíme zapomínat.

S nesvobodou a pošlapáním suverenity vlastní země se nelze nikdy smiřovat. Jan Palach a Jan Zajíc ukázali, že totalitní systémy nikdy zcela neumlčí ty, kteří bez svobody nedokážou žít.
Jan Palach, ale i Jan Zajíc, si zaslouží naši úctu. Čest jejich památce!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama