Ing. et Ing. Jan Skopeček, Ph.D.

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.09.2021 10:46:00

Nevyžádané rady ministryně Schillerové a premiéra Babiše vůči ČNB musí skončit

Nevyžádané rady ministryně Schillerové a premiéra Babiše vůči ČNB musí skončit

ČNB je nezávislá instituce, která musí být vůči přáním vlády, když to hospodářská situace vyžaduje, imunní.

Česká republika čelí vysoké, nadprůměrné inflaci, kterou je třeba v zájmu zdravého ekonomického rozvoje zkrotit. Pokud by se to ČNB nepodařilo a nedokázali bychom se rychle přiblížit k inflačnímu cíli, lidé přehodnotí svá inflační očekávání směrem nahoru, která se navíc začnou sebenaplňovat. Vysoké inflace bychom se pak již nezbavili.

Skutečnost, že případné zvýšení úrokových sazeb (mnoho jiných možností ČNB nemá) povede k prodražení úrokových nákladů ze státního dluhu, je jedním z bolestivých důsledků tragického rozpočtového hospodaření hnutí ANO, které navíc obřími deficity přifukovalo nynější vysokou inflaci. Stačí tragický výkon v rozpočtové politice, držme Alenu Schillerovou daleko od měnové politiky, jinak to bude mít stejně děsivé následky. Nenechme hnutí ANO rozvrtat měnovou politiku a naordinovat nám enormní inflaci!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama