Ing. et Ing. Jan Skopeček, Ph.D.

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,71. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.11.2021 19:32:00

Přichází vláda, která bude chtít Green Deal dotáhnout do konce

Přichází vláda, která bude chtít Green Deal dotáhnout do konce

Komentář na facebookovém profilu k výsledku voleb v Německu

Socialistická SPD, Zelení a FDP uzavřely v Německu po 2 měsících koaliční smlouvu. Některé body jejich programu budí hrůzu. Přichází totiž vláda, která bude chtít Green Deal dotáhnout do konce.

V klíčovém dokumentu uvádí, že bude bojovat proti zařazení jaderné energie mezi udržitelné technologie, stanovuje konec uhlí na rok 2030 a plynu do 2040. To jsou rozhodnutí, která postihnou okolní země a celý trh s elektřinou. Pro Evropu by to znamenalo, že si budeme muset razantně připlatit za luxus v podobě větrníků, solárů a vody. Nemluvě o stabilitě těchto zdrojů, ze kterých v některých oblastech a časech zkrátka nejsme schopni vyrábět.

Vítám i proto aktivitu Alexandra Vondry, který s kolegy z Francie, Švédska a Bulharska v Evropském parlamentu ustavili skupinu, která bude jádro jako bezemisní zdroj podporovat. Jestli chceme mít vyhlídku na dostupnou, stabilní a levnou elektřinu, musíme jádro v Evropském parlamentu prosadit. Věřím, že k tomu i naše předsednictví za půl roku přispěje.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama