Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29.04.2020 16:26:00

Dobrá zpráva pro mnoho živnostníků

Dobrá zpráva pro mnoho živnostníků

Komentář na facebookovém profilu k podpoře živnostníků v souvislosti s koronavirovou krizí.

Dnes jsem v Senátu otevřel téma programu ANTIVIRUS. Obrací se na mne totiž řada živnostníků, kteří jsou ve svých malých firmách současně jednateli a zaměstnanci. Nikoho nepodvádějí, chovají se zcela transparentně.

Tito jednatelé-zaměstnanci plní povinnosti vůči státu, platí veškeré odvody a daně.  A stát tyto peníze přijímá.  Jenže nyní se k nim jako k zaměstnancům rozhodně nechová. Proto jsem dnes na půdě Senátu požadoval, aby nedocházelo k diskriminaci jedněch zaměstnancům vůči druhým. Nárok na část mzdy musí mít obě skupiny.

Paní ministryně Maláčová mne ujistila, že se tento návrh ve vládě bude schvalovat již zítra a následně se dostane na stůl Poslanecké sněmovně. Jednatelé a zaměstnanci v jedné osobě by tak měli mít nárok na 500 Kč denně, a to zpětně ode dne vyhlášení nouzového stavu. Věřme, že se tak skutečně stane.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama