Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16. 7. 2020 13:02:00

Konečně budeme mít ústavní právo na obranu se zbraní

Konečně budeme mít ústavní právo na obranu se zbraní

Komentář na facebookovém profilu k vládní podpoře senátního návrhu zákona

 Je dobře, že si vláda rozmyslela své původní stanovisko a podpořila senátní návrh Ústavního zákona. Tento návrh jsem od začátku podporoval. Díky němu totiž bude v Listině základních práv a svobod zakotveno právo bránit sebe i jiné se zbraní – samozřejmě (a to zdůrazňuji) za podmínek, vymezených zákonem.

Naši snahou musí být, abychom ochraňovali svobodu každého z nás. A k těmto nezpochybnitelným svobodám musí patřit právě to, abychom mohli chránit život svůj nebo život svých nejbližších, a to i za použití zbraně. Vždyť ten, kdo vám bude chtít ublížit, nebude brát zřetel na nějaké umělé zákazy a policie nemůže být všude.

Skutečností, že bude právo na ochranu života za pomoci zbraně zakotveno v základní Listině práv a svobod, budeme navíc účinněji čelit snaze Evropské unie zpřísnit zbraňovou legislativu a vzít lidem možnost použít zbraň na ochranu svého života.

Ve výše uvedené souvislosti jsme v Senátu projednávali petici. Kromě toho jsem obdržel spoustu vzkazů např. od myslivců a dalších organizací, které mne žádaly, abychom zakotvili právo na držení zbraně do našich ústavních principů.

Rozum po dlouhých a bouřlivých diskuzích vyhrál a to je dobře. Musíme mít možnost chránit svůj život proti všem, kdo jej chtějí ohrozit.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama