ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

23.03.2017 18:09:20 - mravenec-99

Deportace muslimů z České republiky

Dobrý den,
oproti západu máme stále ještě výhodu. Bohužel i tak už tu je asi 40 000(!) muslimů, kdy hlavně za poslední rok přišlo do českých měst spousta arabů - kde se tady berou?. Každý rok zhruba tři stovky muslimů získavají české občanství. Jakmile ho získají, tak je to jednosměrný proces, už se jich nezbavíme. Naštěstí většina muslimů naše občanství nemá. Jaké jsou tedy možnosti jejich deportace? Může stát říct, že třeba všem občanům Iránu ruší hromadně povolení k trvalému a přechodnému pobytu? Nebo to narazí na nějaké mez. smlouvy? Jdou tyto smlouvy vypovědět? Dále hodně muslimů má německé občanství, i když to jsou arabové. Hlavně v Praze skupují nemovitosti. Těch se zbavit asi bude už těžší

Existuje ale další způsob - odsoudit muslimy za veřejné sympatie k islámu dle &403 Založení, podpora a propagace hnutí směřující k potlačení práv a svobod člověka a &404 Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za trestný čin je můžeme deportovat. Co myslíte Vy?

Odpověď

11.04.2017 14:51:51 - Ivo Valenta
 

Dobrý den,

tato problematika je bohužel velmi složitá. České občanství lze získat splněním zákonných podmínek a není to až tak snadná záležitost. Stejně tak je velice obtížné kohokoliv občanství zbavit.  

Bavme se tedy spíše o cizincích, kteří u nás mají trvalý či přechodný, dlouhodobý pobyt. Tady samozřejmě deportace možná je, a to za určitých podmínek. Ty jsou vázány například na spáchání trestného činu apod.

Ve Vámi uvedeném příkladu se však domnívám, že prokázat muslimům jejich sympatie k islámskému státu není snadné. A v tom právě vidím největší riziko. Tito lidé se ke své filozofii často veřejně nehlásí, a to právě proto, aby mohli páchat trestnou činnost. Mohou tak být skrytou hrozbou pro naši bezpečnost.

Bohužel v dnešní době je ochrana migrantů neadekvátně velká. Například jsem se dočetl v médiích, že francouzský novinář, který veřejně vyzval k deportaci migrantů, dostal vyhazov.

Pokud se jedná o můj osobní názor, jednoznačně trvám na tom, že pokud cizinec nedokáže přijmout pravidla hostitelské země, tak v ní nemá co dělat.

Děkuji, IV