JUDr. Alena Schillerová, Ph.D.

  • BPP
  • místopředsedkyně vlády
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,02. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.02.2020 19:11:00

Stravenky prohrávají na celé čáře

Stravenky prohrávají na celé čáře

Komentář na facebookovém profilu k stravenkovému paušálu

 Stravenky nebo radši peníze? Podle nejnovějšího průzkumu máte jasno. Stravenky prohrávají na celé čáře.

Peníze místo barevných papírků by chtěly až tři čtvrtiny z vás, kteří dostáváte v práci stravenky. Nejvíc vám na nich vadí, že s nimi nemůžete zaplatit všude. A pokud byste místo nich opravdu přešli na peníze, drtivá většina z vás by se stravovala jako dosud.

Je to logické. Jídlo je přece základní lidská potřeba. Lidé nepotřebují papírky k tomu, aby jedli. Buď máte ve svém okolí hospodu, kde vaří dobře, nebo ne. Ani restaurace nemají strach z toho, že byste do nich přestali chodit.

Ve skutečnosti nejsou ze stravenek dvakrát nadšené. Není divu, když musejí z každého jídla zaplaceného stravenkou odvádět vysoké provize 5 - 7 %. Dokonce až osm z deseti restaurací by bylo radši, kdyby u nich více hostů platilo v penězích než ve stravenkách.

Nejen proto přicházíme se stravenkovou revolucí. Chceme také, aby na daňově zvýhodněné stravování dosáhl další milion zaměstnanců, kteří nedostávají stravenky a ani nemají v práci jídelnu. I pro tyto lidi přitom je peněžní příspěvek osvobozený od daní zdaleka nejpřitažlivější formou podpory stravování.

Více o průzkumu se dočtete ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama