JUDr. Bohumil Šimek

  • BPP
  • Jihomoravský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.8.2020 14:33:00

Vznikla řada projektů, které obohatily naše regiony

Vznikla řada projektů, které obohatily naše regiony

O česko-rakouské spolupráci jednali v Jihlavě představitelé Jihočeského, Jihomoravského a Kraje Vysočina se zástupci Dolního Rakouska.

 O česko-rakouské spolupráci v oblasti zdravotnictví a dopravy, programu INTERREG V-A Rakousko – ČR, o přípravě pracovního Programu na roky 2018 – 2021 nebo o postupech při zvládání důsledků pandemie COVID-19 v jednotlivých regionech jednali v Jihlavě představitelé Jihočeského, Jihomoravského a Kraje Vysočina se zástupci Dolního Rakouska.

U jednacího stolu se tak spolu s hejtmankou Dolního Rakouska Johannou Mikl-Leitner sešel jihomoravský hejtman Bohumil Šimek, jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, a hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Význam setkání svojí přítomností na Vysočině podtrhli velvyslankyně České republiky v Rakousku Ivana Červenková a její rakouský protějšek Alexander Grubmayr, velvyslanec Rakouské republiky v ČR.

Jak uvedl hejtman Bohumil Šimek, Jihomoravský kraj naplňuje podepsanou smlouvu o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a Dolním Rakouskem konkrétními kroky od roku 2002. Na tuto smlouvu navázala o dva roky později spolupráce tří krajů České republiky s touto spolkovou zemí.

„Těší mě, že v tomto případě jde o konkrétní společné aktivity v mnoha oblastech, kde máme obdobné potřeby či problémy – ať už jde o pomoc při povodních, přeshraniční výjezdy zdravotníků, dopravu a mohl bych pokračovat dalšími. Vznikla řada projektů, které obohatily naše regiony nejen společnými výstupy v podobě nových přeshraničních cyklostezek, silnic, zavedení protipovodňových opatření, vzdělávacích zařízení či kulturních a společenských akcí,“ konstatoval Bohumil Šimek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama