JUDr. Michal Hašek

  • SOCDEM
  • Jihomoravský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

11.02.2021 9:53:00

Sám za sebe, jako občan...

Sám za sebe, jako občan...

I kdyby vláda udělala tisíc chyb, opozice dnešním odmítnutím podpory nouzového stavu dělá kardinální chybu a nahrává primárně premiérovi Babišovi a hnutí ANO.

 Na místě opozice bych si vyžádal po úvodních slovech za vládu účast a vystoupení hlavní hygieničky a ředitele ÚZIS, aby podali Sněmovně informace jako odborníci. Následně bych formuloval podmínky vládě, za kterých bych podpořil prodloužení nouzového stavu o 14 dnů. Každý jiný postup znamená, že COVID-19 získal v opozici cenného spojence. A že vlastně nejde o naši zemi, o lidi, o naše životy a zdraví, ale jenom a pouze o porážku Babiše. Ale to je v této zoufalé situaci lidí i naší země opravdu slabý argument.

Vážení opoziční politici, poražte vládu v demokratických volbách, nikoliv uprostřed kruté bitvy s pandemií COVID-19 a jejími nebezpečnými mutacemi.

Premiér mne zklamal včerejší cestou do Srbska a zbabělým přehazováním zodpovědnosti na ministry vnitra a zdravotnictví. Včera měl být v ČR a jednat s opozicí jménem svojí vlády o podmínkách prodloužení nouzového stavu.

Přesto. Nebuďte dnes, vážení politici a soupeři z opozičních stran, jako Andrej Babiš. Klidně ostře kritizujte vládu, kritizujte komunikaci, kritizujte chaos. Ale nenechejte v tom lidi a náš stát jen kvůli pátečním novinovým titulkům, pár vteřinám pomíjivé večerní televizní slávy a jistě vábivému pocitu, že jste to Babišovi a jeho vládě konečně nandali. Nandáte to totiž úplně někomu jinému. Nandáte to těm, kteří v první linii nasazují zdraví a životy za záchranu pacientů. Nandáte to lidem, díky kterým ještě drží pohromadě (se zaťatými zuby a možná z posledních sil ) zdravotnictví či sociální služby. Hasičům, policistům, dobrovolníkům, prostě všem těm, díky kterým ještě funguje tento stát.

Byl jsem v minulosti v pozici koaličního i opozičního poslance. A nezávidím nikomu z Vás dnešní hlasování. Vzpomeňte si prosím před ním na Váš ústavní slib - "Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.."

Věrnost republice a zájmu všeho lidu...?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama