JUDr. Ondřej Veselý

  • ČSSD
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.08.2020 16:10:36

Dnes je 21. srpna. Nikdy nezapomeneme

Dnes je 21. srpna. Nikdy nezapomeneme

Komentář na facebookovém profilu k výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa 21. srpna 1968 a k politické situaci v Bělorusku

Letošní vzpomínka je o to živější, že se před našimi zraky odehrává běloruské déjà vu. Rád bych proto připomněl, že to nebyly jen události 21. srpna 1968, které se nesmazatelně vryly do paměti našeho národa - nikdo nenahradí vyhaslé životy a ztracené naděje několika generací, které s sebou přinesla invaze vojsk Varšavské smlouvy. Ale připomeňme si dnes o to důrazněji, že to byly i události, které se odehrály přesně rok poté, kdy komunistický režim brutálně zasáhl proti demonstrantům. Bití neunikli ani lidé, kteří jen přišli uctít památku padlých nebo náhodní kolemjdoucí.

I díky naší historické zkušenosti se nás proto dění v Bělorusku velmi dotýká. Proto jsme násilí na běloruských demonstrantech tvrdě odsoudili a jsem rád, že se naše země v rámci Evropské unie postavila do čela odporu proti Lukašenkovu režimu. Bělorusové mají právo si ve svobodných volbách vybrat, kam bude jejich země směřovat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama