JUDr. Ondřej Veselý

  • ČSSD
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,09. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.10.2020 16:27:00

Nedává smysl v téhle těžké době snižovat daně bohatým

Nedává smysl v téhle těžké době snižovat daně bohatým

Komentář na facebookovém profilu k návrhu dvojí sazby daně z příjmu

 Chceme, aby lidem zůstalo více peněz v peněženkách! Proto ČSSD dlouhodobě podporuje zrušení superhrubé mzdy. Nedává ale žádný smysl, abychom v téhle těžké době snižovali daně bohatým a dál jsme rozevírali příjmové nůžky a prohlubovali rozdíly ve společnosti.

Přesně k tomu přitom vede návrh premiéra Andreje Babiše na zrušení superhrubé mzdy a zavedení sazby daně z příjmu 15 a 23 procent. A dopad? 70-90 miliard Kč na státní rozpočet! Odnesou to hlavně veřejné služby, jako zdravotnictvi, sociální služby a školství. A zatím ani neřekl, jak tento výpadek nahradíme.

Proto jsme ve Sněmovně přišli s vlastním řešením, které pomůže hlavně lidem s nižšími a středními příjmy. A náš návrh? Chceme zvýšení slevy na poplatníka na 27 240 Kč a dvě sazby daně z příjmu - 19 a 23 procent.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama