JUDr., PhDr., Zdeněk Ondráček, Ph.D.

  • KSČM
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.07.2021 18:30:00

Právo máme, ale nejsme ochotni ho využívat

Právo máme, ale nejsme ochotni ho využívat

Projev na 112. schůzi Poslanecké sněmovny 15. července 2021 k návrhu na zřízení vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny k řešení pandemie koronaviru COVID-19 v ČR

 Já budu velmi rychlý. Milá paní kolegyně Karlo Maříková prostřednictvím předsedajícího. Karlo, jestli mě poslouchá.

Pokud pan ministr, ministr zdravotnictví něco takového řekne veřejně, a já jsem to nezaregistroval, pokud to tam někde máš, a řekne, že vědomě porušuje zákon, on je úřední osoba... (Nesrozumitelné hlasy z pléna.) Tak to je jedno. Pardon, že ukazuji na něj. Jo, ale ukazuji na křeslo, kde sedí ministr.

Takže pokud úřední osoba v pozici ministra zdravotnictví řekne, že vědomě porušuje zákon, tak je to stále úřední osoba. Není nic jednoduššího než e-podatelna Policie České republiky, podat trestní oznámení na zneužití pravomoci úřední osoby. Ať konají orgány činné v trestním řízení. Ale neříkat, že jsme bezzubí.

Prostě právo máme, ale my ho nejsme ochotni využívat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama