JUDr. Vladimír Kremlík

  • BPP
  • ministr dopravy
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27. 6. 2019 7:32:00

Posledním úsekem, kde silnice vedla průtahem, byly Lechovice

Posledním úsekem, kde silnice vedla průtahem, byly Lechovice

V Lechovicích na Znojemsku byl dnes zprovozněn silniční obchvat. Téměř čtyři a půl kilometru dlouhá stavba uleví místním obyvatelům od nadměrného hluku a otřesů způsobených hustou dopravou.

 Letos se staví nebo se připravuje k zahájení realizace dalších 26 staveb dálničních a silničních obchvatů měst za více než 36 miliard korun.

Obchvat Lechovic za bezmála 271 milionů korun bez DPH urychlí cestu z Brna do Znojma po silnici I/53, která tak už nevede žádnou obcí či městem. „Lechovice byly posledním úsekem, kde se silnice vedla průtahem. Ředitelství silnic a dálnic by příští rok mělo zahájit práce na úseku Lechovice – Znojmo, a o rok později práce na úsecích Lechovice – Miroslav a Miroslav – Branišovice. I nadále se řeší stavba jednotlivých částí obchvatu Znojma,“ říká ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Pracuje se na dalších 143 kilometrech obchvatů měst

„Letos se staví nebo se připravuje k zahájení stavby dalších 26 staveb za více než 36 miliard korun o délce 168,8 kilometru. Jde o obchvaty Českých Budějovic, Frýdku Místku, Hradce Králové, Opavy, Znojma, Otrokovic, Řevničova, Lubence či Slaného,“ dodává ministr Kremlík. K tomu se ještě staví na dálnici D35, na pokračování dálnice D6, na dálnici D1 na části obchvatu města Přerov či na dálnici D3. Současně se pracuje i na obchvatech obcí Kravaře a Kámen či města Krnova.

Do dalších let se intenzivně připravuje realizace dalších obchvatů, a to Jaroměře, Karviné či Břeclavi.

Aktuálně je ve výstavbě 243 kilometrů dálnic a silnic I. třídy, z čehož nové úseky dálnic tvoří 132 km. Nejvíce se staví na D3 (30,5 km), D11 (22,4 km), D35 (27,3 km). Podrobnosti k jednotlivým stavbám najdete v naší interaktivní mapě ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout