ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

04.02.2013 9:28:14 - veronika.cihelková

odpověď na dotaz

Chtěla bych reagovat na odpověď dubínkovi, kde uvádíte následující: „Od loňského roku také platí institut evropské občanské iniciativy, který umožňuje na základě 1mil podpisů občanů EU vyzvat Komisi k předložení určité legislativy. Pokud je mi známo, zatím k podobnému kroku nedošlo…‘‘ Dovolte mi také citovat jeden ze článků, který se váže k petici ,,8 hours“: ,,Dne 7. 6. převzal EU komisař John Dalli petici s více než 1 milionem podpisů občanů EU, která žádá stanovení 8 hodinového limitu pro přepravu zvířat na jatka. Ve svém veřejném vyjádření při převzetí uvedl, že komise předloží do roku 2014 návrh, který bude délku přepravy řešit s tím, že pro některé druhy zvířat by měla být doba přepravy ještě kratší.
Bohužel za necelý týden byla tato slova jeho zástupcem veřejně popřena se snahou tvrdit, že k výše uvedenému vyjádření komisaře ani nikdy nedošlo…“
Co říkáte na toto? Kde je váha hlasu lidu? A jak to, že o tom nic nevíte? Děkuji

Odpověď

13.02.2013 18:25:06 - Jan Březina
O této iniciativě vím. Když jsem mluvil o "podobném kroku", měl jsem na mysli předložení legislativy na základě občanské iniciativy. Komise není povinna vyjít vstříc každé občanské iniciativě, v tomto konkrétním případě její postoj sdílím, jsem zastáncem vyvážené, nikoli přehnané, úpravy trasportu zvířat na jatka.