ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,14. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.02.2015 17:48:00

Stávající neutěšená situace okolo vykazování ošetřovatelské péče

Stávající neutěšená situace okolo vykazování ošetřovatelské péče

Tiskovou zprávu k semináři Jany Hnykové o vykazování ošetřovatelské péče v pobytových zařízeních sociálních služeb

Seminář měl za cíl upozornit a hlavně podnítit zainteresované strany, tedy Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR a zdravotní pojišťovny, k řešení stávající neutěšené situace okolo vykazování ošetřovatelské péče v pobytových zařízeních sociálních služeb.

Hlavní problém spočívá ve výši doplatku na péči, který jednotlivá zařízení inkasují. Obecně řečeno v jeden moment je klient léčen ve zdravotnickém zařízení, druhý den je propuštěn a převezen do zařízení sociálních služeb. Zde je mu odbornými zdravotními sestrami poskytnuta stejná zdravotní péče jako ve zdravotním zařízení, ovšem zařízení za ni vyinkasuje mnohem méně peněz. V důsledku je tak ohrožena péče o občany v sociálních službách, protože díky těmto problémům již nyní bojují ředitelé zařízení s nedostatkem financí na plat potřebného množství kvalifikovaných zdravotních sester. A ty kvůli nízkým platům odcházejí z těchto zařízení. Je tedy otázkou, jak bude vypadat v budoucnu péče v pobytových zařízeních sociálních služeb, pokud nezačneme co nejdříve hledat řešení tohoto problému.

Zástupci ministerstva práce a sociálních věcí během semináře zúčastněné informovali o vzniku komise, v níž zasedají mimo zástupců MPSV ještě zástupci ministerstva zdravotnictví, Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Asociace krajů ČR. Tato komise má hledat východiska ze stávající situace. Výsledky má komise představit ministerstvu práce do konce března tohoto roku. Jelikož se většina zúčastněných včetně přednášejících shodla na složitosti daného problému, přislíbila paní poslankyně Jana Hnyková, že po zveřejnění výsledků komise opět sezve odbornou veřejnost, aby mohla nad výsledky diskutovat.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama