Jaroslav Doubrava

  • S.cz
  • Ústí nad Labem
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,45. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.03.2020 21:17:28

O americké kapitulaci v Afghánistánu bez iluzí

O americké kapitulaci v Afghánistánu bez iluzí

Dohoda o dosažení míru v Afghánistánu mezi Afghánským islámským emirátem známým jako Taliban a USA ze dne 29. února 2020, je velmi smutná. Dohodli se, že talibánští islamisté nebudou zabíjet nevěřící psy z USA a tím ani ze států NATO, včetně našich,

 

O americké kapitulaci vAfghánistánu bez iluzí

Dohoda o dosažení míru v Afghánistánu mezi Afghánským islámským emirátem známým jako Taliban a USA ze dne 29. února 2020, je velmi smutná. Dohodli se, že talibánští islamisté nebudou zabíjet nevěřící psy z USA a tím ani ze států NATO, včetně našich, když do 14 měsíců vypadnou z Afghánistánu. Na tom není nic převratného. O tom se hovoří již bezmála rok.  

Dohoda platí v oblastech, které jsou pod kontrolou Talibanu až do vytvoření nové afghánské islámské vlády. Přímo v dohodě je napsáno, že vláda musí být islámská. Ne, že by nebyla i dnes, ale v současné vládě je snaha alespoň částečně, aby to byla demokratická vláda.

 Dohoda je podmíněna sice dialogem současné vlády s Talibanem, ale nejvyšší vyjednavač Talibanu Sher Mohammad Abbas Stanikzai novinářům řekl: „Na základě dohody zítra (1. března) válka mezi islámským emirátem v Afghánistánu a USA poklesne na nulu, to znamená, že na sebe nebudou útočit, ale pokud jde o válku mezi Talibanem a kabulskými správními silami (termín používaný Talibanem pro afghánskou vládu), potřebuje novou dohodu, která bude projednána uvnitř afghánských rozhovorů."  Čili naprostá nejistota pokračuje. Dohoda je tak povšechná, že se v ní téměř vůbec nehovoří o následujících rozhovorech mezi dosavadní vládou a talibánskými islamisty. USA se sice zavázaly, že budou poskytovat peníze na výcvik a vybavení afghánské armády a bezpečnostních sborů, ale to je jenom komedie. Protože bez amerických peněz by se financování armádních a policejních sborů, ale celkově i vládní administrativa, zhroutilo.

Američané sice chtějí dohlížet na mírové rozhovory uvnitř Afghánistánu, ale talibánský islamista Stanikzai 29. února 2020 jasně řekl novinářům: „Práva všech Afghánců včetně žen a dětí budou respektována v souladu s islámskými hodnotami a afghánskou kulturou," uvedl. Takže milé Amíky poslal do p… vlastně kamsi. 

To je sice hezké, ale existuje tolik výkladů Koránů kolik existuje úchylných vykladačů Koránu. Kteří úchylní vykladači Koránu budou mít ve vládě největší slovo, tak se i ženským povede…

Nezapomeňme, že podle jedné úchylné varianty islámu (tvrdě porušující práva žen) vládl Taliban v Afghánistánu před podzimním útokem USA a Velké Británie na Afghánistán.

                                                                                                       Jaroslav Doubrava

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama