Jaroslav Doubrava

  • S.cz
  • Ústí nad Labem
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

13.10.2017 8:36:06 - Blanka Jeřábková

10%ní senátoři, že si dali mandát dehonestovat pana prezidenta jménem nás 2,7 milionů voličů?

Srdečně zdravím pane senátore a dovoluji si položit dotaz, zda jste přesvědčen o tom, že Senát má takovou pravomoc, aby 10%ní senátoři volení ve svých obvodech, ke získali pár tisíc voličů, dehonestovat už po několikáté pana prezidenta? Vážím si Vás, i pana senátora Velebu a Homolku, že jste demonstrativně opustili sál a hlasovali proti této nehoráznosti. Byla jsem zastánkyní Senátu, ale stává se z něj druhá politická sněmovní tlachárna a tak už o jeho potřebnosti pochybuji.

Odpověď

17.10.2017 14:10:35 - Jaroslav Doubrava

 Dobrý den. Máte plnou pravdu. Byla to nehoráznost a ostuda Senátu. Nikoho nezajímalo, že prezident v RB odpovídal na dotaz, nikoho nezajímaly kladné ohlasy na jeho vyjádření a myslím tím i ohlasy v zahraničí. Nikoho také nezajímalo, že měl naprostou pravdu. Stav na Krymu je nevratný. Mohu to říci z vlastní zkušenosti při mé návštěvě Krymu. V té době Porošenko vyhlásil ustavení komise pro návrat Krymu pod Ukrajinu. Ptal jsem se mnoha lidí co by tomu řekli. Odpovědi jednoznačné. K tomu nemůže dojít a kdyby, vezmeme zbraně a budeme se bránit!!! My teď teprve začínáme žít. Do teď jsme pod Ukrajinou jen živořili. Myslím, že tyto odpovědi, a věřte, že jich bylo hodně a naprosto jednoznačných, našemu panu prezidentovi dávají za pravdu.

A ještě něco. Při jednání Pléna Senátu jsem kolegům a kolegyním navrhl, abychom na Krym vyjeli a pohovořili s lidmi na ulicích o tom, jak tam probíhalo referendum a o tom, jak se jim žije. Všichni, včetně ministra Stropnického asi mají strach, že by museli přiznat pravdu a nemohli by šířit své bludy o tyranii Ruska na Krymu. Děkuji za položení otázky a přeji příjemné dny. Jar. Doubrava