Jiří Hráček

  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

22.02.2016 9:29:29 - marus001

o nás bez nás !

Co říkáte na to, že se do Brna dováží " křesťané ? Neměly by tzv. neziskovky, fungovat bez podpory státu ? Viz Gen 21, za kterou se vláda zaručila, že za ni všechno uhradí, pokud projekt selže

Odpověď

03.03.2016 5:08:24 - Jiří Hráček
Dobrý den, 

ten problém je daleko komplikovanější, než se na první pohled zdá. Vláda v čele se Sobotkou jen plní příkazy paní Merkelové a hájí zájmy EU a USA tedy jinými slovy zahraničního kapitálu. Vlastní občané ji zase tolik nezajímají. To, že je uprchlická krize doslova "darem z nebe" různým pravdoláskařským neziskovkám, kteří s dotací od státu a od EU na pomoc uprchlíkům ať už muslimským nebo křesťanským budou roky vegetovat je jasné každému, kdo se podívá na lidi kolem náměstka Hollana a jeho party Žít Brno. Zní to sice hodně cynicky, ale tito lidé jsou od pohledu neschopní jakékoliv normální práce a jediné co dovedou je žít z našich daní. 

Neustále se řeší uprchlíky přijímat či nepřijímat ale to je právě veliká chyba! Ti co nás nutí řešit jen tento zástupný problém, úmyslně odvádí pozornost od toho podstatného a to je příčina proč se tak děje. Dokud se nezačneme jako Evropa aktivně snažit ukončit válku v Sýrii a v dalších zničených státech středního a blízkého východu, které zdevastovala agresivní a imperiální politika NATO a USA tak se nic nezmění. Jediný způsob jak válku ukončit je kompletně zničit Islámský stát a další teroristické skupiny v těchto zemích ale dnes proti nim skutečně bojuje jen Rusko, Syrská armáda a Kurdové. Západ spíš hází těmto snahám klacky pod nohy a dokonce teroristy v podobně takzvané "umírněné" opozice podporuje. To je důkaz, že se zde uplatňuje naprosto sebedestruktivní politika a Evropa je ve vleku USA a nedokáže rozhodovat sama za sebe. 

Vedení Brna je na tom podobně. Žít Brno a Zelení jsou přímo napojení na neziskovky a tak hájí jejich zájmy a rozhodně se tak těchto lidí, které tady umisťují, nezastávají z nějaké dobroty svého srdce. Hnutí ANO a KDU-ČSL jsou na tom podobně, ale hlavně si svoje koaliční partnery nechtějí znepřátelit. Postoj lidí jako je právě náměstek Hollan a primátor Vokřál je z velké části dosti nešťastný, protože doslova kašle na obavy většiny našich občanů a tím přímo tito lidé přispívají k radikalizaci našich občanů a k tomu, že jsou snáze ochotní podporovat krajní pravici, která ale jejich obav zneužívá úplně stejně, jako lidé kolem Hollana zneužívají současné uprchlické krize k vysávaní peněz od státu a od EU.

Moje názory v této odpovědi se zakládají na racionálním a realistickém uvažování, protože emoce a takto závažného problému nepatří.

PS: Máte pravdu v tom, že neziskovky by měli nést za svou činnost jednoznačně zodpovědnost a pokud jejich projekty podobného druhu selžou tak dvojnásob.


Jiří Hráček