Jiří Oberfalzer

  • ODS
  • Beroun
  • místopředseda Senátu
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,32. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23. 11. 2019 8:38:00

Oddělení samospráv od centrální moci funguje jako pojistka

Oddělení samospráv od centrální moci funguje jako pojistka

Místopředseda Senátu za ODS Jiří Oberfalzer nesouhlasí s rozšiřováním působnosti NKÚ do oblasti samosprávných celků.

 Podle něj jsou starostové obcí různými kontrolami zatíženi už nyní. Oddělení samospráv od centrálních orgánů navíc podle něj funguje jako pojistka proti koncentraci moci.

„Oddělení samospráv od centrální moci v Ústavě má svoje opodstatnění a funguje jako určitá pojistka proti koncentraci moci. Bylo by nerozumné tuto pojistku odstranit. Obce navíc už nyní podstupují obrovské množství kontrol, spousta z nich je duplicitních a především starostové v menších vesnicích jsou kontrolami významně zatěžováni,“ říká místopředseda Senátu za ODS Jiří Oberfalzer. „Novela by při množství obcí v ČR navíc fakticky znamenala nebývalý nárůst kapacit NKÚ, nebo pouze výběrové kontroly, nad kterými bude vždy viset otazník politického zneužití,“ uzavírá Oberfalzer.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama