Jiří Robinson Roup

Hodnota našich cílů, se odvíjí od použitých prostředků.
  • TOP 09
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.04.2012 10:07:13

Kauza nábor klientů VZP

Kauza nábor klientů VZP

Kvalita bez kompromisů? To je přesně to, co zřejmě hledaly dvě tuzemské zdravotní pojišťovny. Jakým způsobem to hledaly není jasné. Možná se podívaly na internet a tam našli stránky JK Business.

Co sype víc? Půjčka, nebo pojištění?

JK Business company s.r.o. je obchodní společnost s profesionálním týmem spolupracovníků. Pokud navštívíte jejich web a máte s internetem určité zkušenosti, dojdete asi k tomuto  závěru:
Lidé, kteří tento web provozují, nezadali jeho výrobu profesionálům. Mnohem více připomíná blog nějakého teenagera, který si oblékl sako a kravatu, aby pokořil svět „businessu“.  Jinými slovy, výroba webů není parketa firmy JK Business company s.r.o.
To, čím se zřejmě v převážné míře  zabývají, je přemlouvání lidí k tomu, aby si vzali půjčku, nebo přešli k jiné pojišťovně (tedy takové, která platí za nábor klientů).

Dva litry za dvě hodiny?

Není to tak dávno, co deníky přinesly informaci o tom, že Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) podala trestní oznámení na konkurenční Vojenskou zdravotní pojišťovnu (VoZP). VoZP prý používá nekalé praktiky při náboru klientů. Tento nábor zřejmě zajišťovala právě JK Business company s.r.o.

Na jejich FB stránkách je možné (zatím) nalézt tento status:


Je velmi podivné, že VZP podala trestní oznámení na VoZP, když nábor pro ně dělala stejná společnost. Akce pro VZP je dokonce zdokumentována na těchto fotografiích z jedné náborové akce JK Business company s.r.o.

Nyní se ale VZP distancuje od nelegálních náborů pojištěnců. Podala další trestní oznámení, a tentokrát přímo na JK Business Company s.r.o., k obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 3. Zdá se, že v obou případech firma postupovala stejně. Když prodávala pro VoZP, tak hovořila o tom, že VZP končí, když prodávala pro VZP, tak hovořila o tom, že končí všechny ostatní zdravotní pojišťovny. Nicméně z celé situace není jasné, proč by nějaká společnost dva roky prováděla nábor pro VZP ČR proti její vůli.

Nemůžete nezbohatnout!

Mnohem logičtější a dokonce přímo “dokonalý” by byl "business" systém, ve kterém by bylo možné oslovit každého na ulici. Kdo by byl klientem VZP ČR, tomu by byla nabídnuta VoZP. Kdo by byl klientem VoZP, tomu by byla nabídnuta VZP. Argumenty stejné, tedy strach a prachy.

V takovém případě není možné neprohrát. Stačí prostě jen chodit od dveří ke dveřím a nabízet podle toho, jakou pojišťovnu zákazník má. O tom, že to sype, nelze pochybovat. Stačí opět nahlédnout na FB a hned je jasné, že někdo za registrace do Zdravotních pojišťoven platit musel. A ne špatně.

"Na audiny uz kaslem. Chci Bentley nebo Maserati.. Audi uz je nuda.."

Vypadá to, že zatímco „náboráři“ nakupují Audi za miliony, které dostanou od zdravotních pojišťoven, obyčejní  klienti VZP by si zřejmě měli vyšetření u svého lékaře hradit za vlastní, neboť  jejich pojišťovna by výkony nad smluvní rámec neuhradila.

Těžko se vyznat v tak zamotané situaci a bude jistě zajímavé sledovat kauzu i nadále. Zatím tu jsou dvě možnosti vysvětlení:

  1. U VZP neví pravá ruka, co dělá levá. Někdo platí náboráře a někdo jiný na ně zase podává trestní oznámení.
  2. Firma JK Business prováděla nábor klientů  pro VZP zdarma, protože si prostě nemohla pomoci.

Na youtube.com lze najít video, ve kterém JK Business pořádá přijímací pohovor na nového náboráře. Také máte zájem o 2 litry za dvě hodiny?


Jaké znáte zdravotní pojišťovny?

Na dotaz jednateli společnosti JK Business ohledně spolupráce společnosti JK B se zdravotní pojišťovnou VZP ČR  jsem žádnou odpověď nedostal.

Nelíbí se vám to? Chcete změnu? Pak nezapomeňte, že pokud  chcete změnit pojišťovnu od prvního ledna příštího roku a mít možnost si vybrat svého lékaře, máte na to už jen něco okolo 80 dní.

Zdroje:

VZP podala trestní oznámení na VoZP kvůli údajně nekalému náboru – Deník.czhttp://url.memy.cz/Hjpay9

VZP se distancuje od nelegálních náborů pojištěnců | Firmy a trhy |http://url.memy.cz/HrDJTv

Kdo poškozuje VZP? | Trutnovák na internetu! http://url.memy.cz/HkRxLO

JK Business http://url.memy.cz/Hlqru0

Facebook – JK Business company s. r. o. http://url.memy.cz/HuCG5f

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout