Lukáš Kolářík

  • Piráti
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,65. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

04.02.2021 10:01:00

Exekuce se velkou měrou podílejí na bezdomovectví a sebevraždách

Exekuce se velkou měrou podílejí na bezdomovectví a sebevraždách

Sněmovní výbor pro sociální politiku podpořil Piráty prosazovaný princip 1 dlužník = 1 exekutor v místě bydliště.

Jak pirátská, tak vládní novela exekučního řádu získaly na jednání Výboru pro sociální politiku doporučení ke schválení Poslaneckou sněmovnou. Pro byla drtivá většina přítomných poslanců. V obou případech se zdrželi pouze tři poslanci, proti nebyl nikdo.

„Jednání považuji za úspěch, protože problematika exekucí je společným jmenovatelem všech sociálních problémů od bezdomovectví až po sebevraždy. Beru to jako signál, že princip 1 dlužník = 1 exekutor v místě bydliště, je z hlediska pozitivních dopadů na životní podmínky dlužníků jedním z vhodných řešení,“ uvedl pirátský poslanec Lukáš Kolářík, hlavní autor poslanecké novely exekučního řádu.

K projednání pirátské novely Sněmovnou pravděpodobně nedojde. Piráti ji nicméně přetavili do pozměňovacího návrhu k vládní novele exekučního řádu. Diskuze o budoucí podobě exekučních pravidel se odehraje na mimořádné schůzi Sněmovny ve středu 10. února 2021.

„Hlavním sněmovním orgánem, kde se problematika exekucí řeší, zůstává Ústavně právní výbor. Ten místní příslušnost exekutorů již dříve odmítl. Nicméně stanovisko výboru pro sociální politiku, společně s dřívějším souhlasným stanoviskem Ministerstva práce a sociálních věcí, jsou silnými kartami, které mohou poslance přesvědčit, aby nakonec slučování exekucí podpořili,“ dodává Kolářík.


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama