Marcel Chládek

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.09.2014 11:42:12

Učitelům se výrazně zvýší platy již od letošního roku!

Učitelům se výrazně zvýší platy již od letošního roku!

Vláda na svém dnešním zasedání navýšila rozpočet ministerstva školství o 465 milionů korun, které budou využity na platy pedagogů, a to již od listopadu tohoto roku.

„Jsem za toto finanční navýšení učitelům velmi rád. Je to důkaz, že školství je opravdovou prioritou této vlády,“ říká k navýšeným prostředkům ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek. Toto letošní navýšení tak plynule naváže na již vyjednané zvýšení platů v roce 2015, kdy se ministru školství podařilo vyjednat pro resort o 4,2 mld. korun více, z čehož budou 2 miliardy využity na platy pedagogů. Platy se tedy učitelům budou navyšovat kontinuálně, na což bude navazovat i zavádění kariérního řádu. Půl miliardy pak půjde na platy nepedagogických pracovníků. „Jednoznačně to vítám, je to pro české školství krok vpřed,“ řekl k navýšení platů předseda školských odborů František Dobšík.

Vysoké školy dostanou navíc 400 milionů korun

Jednání o rozpočtu dopadlo dobře také pro vysoké školy, které dostanou navíc 400 milionů korun. „Již nejsem polospokojen, ale jsem spokojen maximálně. S tímto rozpočtem už se dá s českým školstvím něco dělat," přivítal navýšení prostředků do kapitoly vysokých škol ministr školství Marcel Chládek. Krok vlády uvítal také předseda České konference rektorů a rektor Karlovy univerzity Tomáš Zima: „Zvýší se tak částka na jednoho studenta, což by mělo vést ke zvýšení kvality výuky. Jsem proto moc rád, že se ministru Chládkovi podařilo s kolegy na vládě vyjednat zachování finančních prostředků.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama