Marcel Chládek

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.05.2015 4:33:00

V příštím roce potřebuje školství přidat 3 až 5 miliard

V příštím roce potřebuje školství přidat 3 až 5 miliard

O 3 až 5 miliard korun více bude žádat ministr školství Marcel Chládek na posílení školství a sportu v příštím roce.

Prioritami jsou platy učitelů, financování regionálního školství a vysokých škol, posílení inkluzivního vzdělávání a udržitelnost malých tělovýchovných jednot. Rozpočet by měl zohlednit i nárůst výkonů v regionálním školství.

Ministr školství Marcel Chládek odmítá návrh rozpočtu, který počítá se snižováním financí pro oblast školství v roce 2016. Zkvalitňování vzdělávání potřebuje naopak přidat nejméně tři až pět miliard korun.

„České školství je permanentně podfinancováno. Oproti ostatním evropským zemím, kde dosahuje jeho financování průměrně přes 6 % HDP, jsou to v České republice necelá čtyři procenta. Školství se musí stát konečně opravdovou prioritou vlády,“ řekl ministr školství Marcel Chládek a pokračoval:
„O svém návrhu na navýšení rozpočtu jsem již informoval pana premiéra, a ten nám vyjádřil plnou podporu,“ dodal ministr Chládek.

Mezi hlavní priority resortu pro příští rok patří reforma financování v oblasti vysokých škol, přičemž je potřeba zachovat minimálně stejný rozpočet jako v roku 2015, dále posílení financování sportu o 3 miliardy korun v oblasti udržení malých tělovýchovných jednot a práci s mládeží, a dále na kontinuální navyšování platů učitelů. Další navýšení financí si vyžádá nárůst počtu žáků v regionálním školství a začleňování dětí se speciálními vzdělávacími potřebami do hlavního vzdělávacího proudu, a to za pomoci podpůrných prostředků navržených v novele školského zákona.

Pro letošní rok má MŠMT k dispozici rozpočet přibližně 136 miliard korun, z toho sedm miliard z prostředků Evropské unie.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama