MgA. Martin Stropnický

  • ANO 2011
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29. 3. 2018 9:40:00

Ministr Stropnický přijal velvyslance zemí Východního partnerství

Ministr Stropnický přijal velvyslance zemí Východního partnerství

Ministr zahraničních věcí ČR Martin Stropnický přijal 28. března 2018 v Černínském paláci velvyslance zemí Východního partnerství. Hlavními tématy jejich jednání byly vztahy těchto zemí s EU a ČR a také významné oblasti spolupráce.

 Ministr Stropnický zdůraznil význam bezpečného, demokratického a prosperujícího sousedství EU a připomněl, že Východní partnerství, které zahrnuje Bělorusko, Ukrajinu, Moldavsko, Gruzii, Arménii a Ázerbájdžán, je i nadále důležitou součástí zahraniční politiky EU. Spolu s tím by mělo získat i odpovídající financování v budoucím víceletém finančním rámci EU.

Ve svém projevu ocenil šéf české diplomacie asociační a partnerské dohody uzavřené s jednotlivými státy Východního partnerství, zejména ty s Gruzií, Moldavskem a Ukrajinou, a zmínil také přední oblasti spolupráce v rámci tohoto uskupení. Mezi ty patří odolnost států a jejich občanských společností vůči hybridním, kybernetickým nebo teroristickým hrozbám, podpora demokratických reforem a nezávislých médií a v neposlední řadě rozvoj vazeb mezi občany i ekonomikami. K tomu může napomoci větší mobilita mezi státy díky systému Transevropské dopravní sítě.

„Hlavní myšlenkou Východního partnerství je heslo ‚společně jsme silnější‘ a my skutečně máme mnoho možností se vzájemně podpořit v boji proti společným hrozbám,“ uzavřel ministr Martin Stropnický.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout