MgA. Martin Stropnický

  • ANO 2011
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.05.2018 10:13:00

Ministr Stropnický řešil s představiteli V4 budoucnost EU

Ministr Stropnický řešil s představiteli V4 budoucnost EU

Místopředseda vlády ČR a ministr zahraničních věcí Martin Stropnický se ve dnech 18. a 19. května 2018 zúčastnil 13. ročníku mezinárodní bezpečnostní konference GLOBSEC 2018 v Bratislavě.

 S představiteli zemí V4 diskutoval v panelu zaměřeném na budoucnost EU.

Šéf české diplomacie vystoupil v rámci panelové diskuze ministrů zahraničních věcí zemí V4 s názvem „Visegrad Refining Relationship with Europe“. Zde zdůraznil, že prioritou ČR pro aktivity V4 je snaha o překonávání rozdílů mezi unijními zeměmi a posilování unijní jednoty. Hovořil také o přínosech V4, která se prostřednictvím své sousedské politiky stala v rámci EU velkým zastáncem euroatlantické integrace zemí západního Balkánu.

Na okraj konference se ministr Stropnický setkal s ministrem zahraničních věcí Kurdské regionální vlády Falahem Mustafou Bakirem a ministrem zahraničních věcí Spojených arabských emirátů Anwarem Mohammedem Gargashem. Tématem schůzky s ministrem Bakirem byl aktuální vývoj v Iráku po posledních volbách a vztahy mezi iráckým Kurdistánem a centrální vládou.

Jednání s ministrem Gargashem se zaměřilo zejména na bilaterální vztahy mezi Českou republikou a Spojenými arabskými emiráty. V této souvislosti šéf české diplomacie vyzdvihl rostoucí obchodní výměnu mezi oběma zeměmi. Stejně tak připomněl, že i počet turistických a obchodních cest neustále roste, což ostatně dokazuje například i loňský 30% nárůst počtu uchazečů o krátkodobá víza na českém velvyslanectví v Abú Dhabí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout