Mgr. Aleš Dufek

  • KDU-ČSL
  • Zlínský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,88. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

25.01.2022 14:39:01 - Emili

Reforma justice

Dobrý den, plánujete něco udělat s vleklostí justice v ČR a s tím, jak funguje trestní řízení? Přijde mi, že se u nás nejdřív obviňuje a pakaž hledají důkazy. A řada lidí je tu řadu let trestně stíháná nespravedlivě. Pokud jde o někoho známého, jako třeba Parkanová, Jourová, tak se jim dostane omluvy a odškodnění. Co ale ti další? Protože se justici věnujete, máte přehled o tom, kolik kauz se u nás vleče třeba více než 10 či 20 let a kolik lidí bylo stíháno nespravedlivě?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

25.01.2022 17:57:26 - Mgr. Aleš Dufek
V tomto volebním období by mohl být přijat nový trestní řád. V tom současném trestním řádu jsou ustanovení, které skutečně zakládají možnost "nekonečných" trestních řízení zejména v oblasti hospodářské trestné činnosti, kdy svazky trestního spisu obsahují často i desítky tisíc stran. Ale jestli se to pak podaří aplikovat bude úkol zejména pro orgány činné v trestním řízení, zejména aby zahajovaly trestní stíhání až po důkladném zvážení důkazní situace, aby soudy připouštěly provádění důkazů souvisejících s danou věcí. Žádný zákon nemůže vyřešit problém, pokud bude špatně aplikován. 
Aleš Dufek