Mgr. Bc. Vít Rakušan

  • STAN
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17.07.2021 8:39:00

Stát musí své občany dostatečně chránit

Stát musí své občany dostatečně chránit

Konec nekalým praktikám energošmejdů. Poslanci schválili změny iniciované hnutím STAN

Poslanecká sněmovna dnes po dlouhém projednávání schválila novelu energetického zákona, která zahrnuje i regulaci nekalých praktik podomních prodejců energií. Hnutí Starostové a nezávislí představilo úpravu tohoto zákona již v listopadu roku 2019, která počítala s omezením praktik, jenž často překračovaly hranici zákona. Vláda ale později představila vlastní návrh novely zákona, k němuž poslanci hnutí STAN připravili několik pozměňovacích návrhů. Z nich dnes poslanci přijali mimo jiné ten, který bude umožňovat zákaz na území obce právě podomní prodej energií i prostřednictvím zprostředkovatelů nařízením obce.

„Dnes se nám podařilo prosadit k novele energetického zákona mimo jiné jeden z našich pozměňovacích návrhů, který konečně skoncuje s nepoctivými praktikami, přes které nabízeli tzv. energošmejdi zejména seniorům nevýhodné smlouvy a tahali z nich peníze. Koronavirová krize navíc dala tomuto problému zcela nový rozměr - “výhodná změna dodavatele energií a roušky zdarma”, to byla jejich taktika. Ať už se jedná o prodej hrnců, energií, dezinfekce, čínských roušek či testů, stát musí své občany dostatečně chránit. Nyní budou mít obce ve své gesci možnost zakázat podomní prodej na svém území a ochránit tak obyvatele před podvodnými praktikami. Jsme rádi, že se našla shoda napříč politickým spektrem, která definitivně zmaří tyto aktivity,” okomentoval předseda hnutí Vít Rakušan. 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama