Mgr. František Jura

  • ANO 2011
  • Olomoucký kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,49. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.08.2022 18:41:00

Vznikne nový Plán rozvoje sportu v Prostějově na roky 2023–2027

Vznikne nový Plán rozvoje sportu v Prostějově na roky 2023–2027

Radní předkládají zastupitelům ke schválení Plán rozvoje sportu v Prostějově na roky 2023–2027. Ten obcím (v samostatné působnosti) stanovuje legislativa.

„Zmíněný plán vychází z požadavků zákona, který ukládá obcím vytvářet podmínky pro sport. Obsahuje vymezení oblastí podpory sportu, priority v jednotlivých oblastech podpory sportu a opatření k zajištění dostupnosti sportovních zařízení pro občany obce,“ osvětlil primátor František Jura s tím, že není opomenuta ani oblast pro zabezpečení rozvoje školního, závodního, rekreačního sportu, stejně jako přípravy sportovních talentů a podpora sportu zdravotně handicapovaných občanů. Součástí jsou rovněž výsledky dotazníkového šetření realizovaného na základních a středních školách a ve sportovních klubech. Analýza výsledků dotazníků přinesla významné podněty pro jeho tvorbu.

„Plán rozvoje sportu obsahuje také vymezení oblastí podpory sportu, stanovení priorit v jednotlivých oblastech podpory sportu a opatření k zajištění dostupnosti sportovních zařízení pro občany obce nebo kraje. Nedílnou součástí je také určení prostředků z rozpočtu obce nebo kraje, které jsou nezbytné k naplnění plánu,“ okomentoval náměstek primátora pro sport Jan Krchňavý.

Návrh Plánu rozvoje sportu v Prostějově na roky 2023 - 2027 navazuje na aktuální Plán rozvoje sportu na roky 2018 - 2022 a Koncepci rozvoje tělovýchovy a sportu Olomouckého kraje pro období 2019 -2023. Návrh plánu doporučila schválit Sportovní komise.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama