Mgr. Ivana Stráská

  • ČSSD
  • Jihočeský kraj
  • hejtmanka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,01. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.08.2019 5:36:00

Hejtmanka Stráská přála Předbořicím k 800. narozeninám

Hejtmanka Stráská přála Předbořicím k 800. narozeninám

K 800. narozeninám přála hejtmanka Ivana Stráská obci Předbořice na Písecku. Kulaté výročí založení slavila obec, která správně patří pod Kovářov, za účasti místních spolků, rodáků i rekreantů v sobotu 17. srpna.

 „Osm set let je výročí, před kterým stojí za to smeknout. Přeji vám, aby se v Předbořicích za dalších 800 let sešli vaši praprapravnuci, v klidu tu poseděli a radovali se ze života tak, jako dnes vy,“ uvedla Stráská.

Hejtmanka rovněž sdělila, že je z nedalekého Milevska, tudíž tuto nádhernou lokalitu velice dobře zná. Vzpomněla i na některé významné předbořické rodáky, jako byl například sběratel lidových písní a překladatel Karel Cvrk či historik a řídící měšťanských škol v Milevsku Karel Dolista.

Mezi gratulanty nechyběl ani náměstek hejtmanky pro kulturu a starosta Kovářova Pavel Hroch, který připomněl, že obec byla založena v době vlády Přemysla Otakara I. „Za uspořádání oslav bych pak rád poděkoval všem místním občanům. Oni si vše zorganizovali i pozvali rodáky a zajistili i bohatý kulturní program. A díky patří také rekreantům, kteří se do zdejších akcí pravidelně aktivně zapojují,“ uzavřel Hroch s tím, že v Předbořicích žije 120 stálých obyvatel a jen rodáků sem bylo v sobotu bylo pozváno na čtyři stovky.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama