Mgr. Ivana Stráská

  • ČSSD
  • Jihočeský kraj
  • hejtmanka
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29. 1. 2020 7:33:00

Osmnáctý ročník novoročního setkání představitelů kraje se starosty

Osmnáctý ročník novoročního setkání představitelů kraje se starosty

Seznámit starosty s činností kraje v oblastech dotačních programů, zdravotnictví, školství, kultury, cestovního ruchu, hospodaření nebo dopravní obslužnosti.

 To je hlavní cíl jejich pravidelných novoročních setkávání s vedením kraje v čele s hejtmankou Ivanou Stráskou.

Letos odstartovalo již tradičně v Metropolu v krajském městě, kde se jej v úterý 28. ledna zúčastnili starostové a starostky z Českobudějovicka a Českokrumlovska. Setkávání budou pokračovat až do 12. února a vedení kraje během nich projedná uvedená témata s představiteli jihočeských obcí ve všech okresech.

„Na tato setkání se vždy velice těším a těšívala jsem se i jako starostka. Je to jedinečná možnost vyměnit si vzájemně své zkušenosti, propojit se mezi sebou a prohloubit spolupráci s krajem,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská a během úvodního slova ocenila práci všech, kteří se do náročné veřejné funkce pustili. „Vždy jsem, už jako starostka, tato setkávání uznávala a doufám, že budou stejně přínosná i pro vás,“ dodala hejtmanka.

Hlavní smysl těchto pravidelných každoročních setkání tkví ve vzájemné výměně zkušeností i podle ředitele krajského úřadu Milana Kučery. „Komunikace mezi představiteli obcí a kraje je důležitá nejen kvůli užitečným informacím o připravovaných akcích, ale hlavně kvůli možnosti konzultací a diskusí o aktuálních problémech, které lidi na obcích nejvíce pálí,“ vysvětlil ředitel Kučera s tím, že starostky a starostové zde mají možnost obracet se na uvolněné radní s požadavky, dotazy a náměty, se kterými se jim krajský úřad bude snažit pomoci.

Na tomto, již 18. setkání se mimo jiné řešila také problematika nového stavebního zákona, nakládání s odpady, ochrany životního prostředí nebo hrozby sucha. Hejtmanka Stráská zmínila i problém nedostatku praktických a dětských lékařů, se kterým se obce musejí potýkat. Vedení kraje pak seznámilo starosty s výsledky hospodaření kraje, připravovanými investicemi a poslechlo si zkušenosti starostů s dotačními programy, nepromyšlenými developerskými projekty či nadměrnou hlukovou zátěží.

Rozpis následujících setkání:

29. ledna – Soběslav
v Malém sále Kulturního domu města Soběslavi, Jirsíkova 34, Soběslav
(starostové z okresu TÁ)

4. února - Jindřichův Hradec
ve velkém sále Kulturního domu Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec
(starostové z okresu JH)

5. února - Písek
ve Velkém sále Kulturního domu v Písku, nábřeží 1. máje, č. 1605
(starostové z okresu PÍ)

11. února - Prachatice
v sále Národního domu, Velké náměstí č. 10, Prachatice
(starostové z okresu PT)

12. února - Blatná
ve velkém sále Sokolovny, Kalinovo nám. 580, Blatná
(starostové z okresu ST)

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama