Mgr. Jan Chabr

  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,6. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.05.2022 22:21:00

Jdeme cestou energetické soběstačnosti a čisté energie

Jdeme cestou energetické soběstačnosti a čisté energie

Komentář na facebookovém profilu k instalaci fotovoltaických elektráren na bytových domech

 Na střechách městských bytových domů na Černém mostě právě v těchto dnech montujeme fotovoltaické elektrárny, a sice silami vlastní městské společnosti Technologie hlavního města Prahy, a.s.! Jde o kroky k využívání čisté obnovitelné energie, ale také zvyšování energetické soběstačnosti a nezávislosti města.

Kouzlo této instalace bude spočívat v tom, že jednotliví obyvatelé bytů budou moci spotřebovávat přímo vyrobenou energii ve svých bytech, v brzké době by měla být připravena novela energetického zákona, díky čemuž se dává zelená tzv. energetickým společenstvím, čímž se bude šetřit na distribučním poplatku z takto vyrobené a spotřebované elektřiny.

A k této instalaci - elektrárna má instalovaný výkon 10kW/ peak, což znamená, že vyrobí ročně zhruba 8,5-9 MWh. Při současných cenách za kWh mezi 6-7 korunami u dodavatelů se např. tato investice vrátí za méně než sedm let.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama