Mgr. Jan Chabr

  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,7. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.11.2019 19:54:00

Konečně se podařilo vyřešit záležitost, která byla ostudou Prahy

Konečně se podařilo vyřešit záležitost, která byla ostudou Prahy

Rada hl. m. Prahy dnes schválila uzavření dohod se všemi vlastníky staveb a pozemků v rozhodném území potřebném k zajištění rekonstrukce terasy nad stanicí metra Budějovická.

 Podařilo se tak vyřešit několik let trvající majetkoprávní spor a tolik potřebná rekonstrukce může nyní začít.

„Je zásadním úspěchem, že se nám po měsících zdlouhavých jednání podařilo vyřešit záležitost, která byla letitou ostudou Prahy. Konečně jsme dotáhli do konce majetkoprávní dohodu k terase na Budějovické, bez níž by nebylo možné začít s opravami,“ uvedl radní pro oblast majetku Jan Chabr.

Mnohostranná dohoda s dalšími vlastníky představuje pro všechny zúčastněné kompromis. Základem je prohlášení všech stran, že terasa patří hlavnímu městu a jeho vlastnictví nebude nikdo zpochybňovat u soudu. Případný spor o vlastnictví by patrně probíhal několik let a blokoval by rekonstrukci terasy. Dohoda na druhé straně zajišťuje její bezplatné užívání veřejností. Dále ošetřuje bezpečnost provozu na terase a pod ní a sousedních přiléhajících objektů. Součástí komplexu ujednání je i spolurozhodování Českou spořitelnou a společností DBK Praha o nadměrné komerční činnosti v prostoru s ohledem na bezpečnost provozu. S ohledem na předpokládané užívání terasy veřejností se zřizuje služebnost bezplatně, neboť jde o veřejný zájem.

Dohoda uzavřená s Českou spořitelnou dále řeší konkrétní způsob provádění rekonstrukce, neboť připravená projektová dokumentace počítá se zásahy do její budovy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout