Mgr. Jan Chabr

  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.05.2021 13:49:00

Praha prodá Diakonii ČCE za symbolickou cenu pozemky ve Stodůlkách

Praha prodá Diakonii ČCE za symbolickou cenu pozemky ve Stodůlkách

Rada hlavního města Prahy dnes souhlasila s prodejem čtyř pozemků ve Stodůlkách společnosti Diakonie ČCE – středisko Praha za symbolickou cenu 4 635 Kč včetně DPH.

Společnost na nich chce stavět Domov se zvláštním režimem pro osoby s poruchou autistického spektra. Prodej ještě musí schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Společnost má čtyři pozemky, které jsou předmětem transakce, v dlouhodobém pronájmu na 30 let. Jsou oploceny a tvoří ucelený areál. V něm společnost provozuje Denní a Týdenní stacionář a Odlehčovací službu pro klienty s mentálním a kombinovaným postižením. Součástí areálu je i zahrada, kterou společnost za své finance a se souhlasem městské části Praha 13, která měla pozemky svěřeny, zvelebovala a upravovala tak, aby byla zahrada celoročně využitelná a působila na klienty bezpečně. Pro výstavbu Domova se zvláštním režimem Diakonie ČCE – středisko Praha počítá se získáním dotace od Ministerstva práce a sociálních věcí, její získání je však podmíněno právě vlastnictvím předmětných pozemků. S prodejem za uvedených podmínek souhlasila i Majetková komise Rady hl. m. Prahy.

„Rada schválila prodej těchto pozemků za symbolickou cenu tak, aby Diakonie mohla čerpat státní dotaci.  Město si však dalo smluvně poměrně silné pojistky, aby tento prodej nebyl zneužit k něčemu jinému. Například právo zpětné koupě, zákaz zcizení apod. Poskytovaná služba by měla být primárně pro Pražany a za přijatelné ceny. Je to dobrý příklad, kdy i soukromý, neziskový sektor dokáže dávat kvalitní službu Pražanům stejně jako státní subjekty,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast nakládání s majetkem Jan Chabr.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama