Mgr. Jan Chabr

  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.01.2020 16:13:00

Předmětná nemovitost by se měla stát centrem nové vznikající čtvrti

Předmětná nemovitost by se měla stát centrem nové vznikající čtvrti

Rada schválila podpis memoranda o Nákladovém nádraží Žižkov.

Městská rada dnes schválila podpis memoranda, kterým jeho signatáři potvrzují zájem na revitalizaci budovy Nákladového nádraží Žižkov, která je kulturní památkou, a na využití vnitřního prostoru nádraží jako významného veřejného prostoru.

Společně s hlavním městem Prahou svůj podpis pod memorandum připojí také městská část Praha 3, Ministerstvo kultury ČR, společnost Žižkov Station Development, a.s., Národní filmový archiv, společnost České dráhy, a.s. a společnost Sekyra Group, a.s.

„Předmětná nemovitost je kulturní památkou, která by se do budoucna měla stát centrem nové vznikající čtvrti. Objekt by se měl stát nově přirozeným společensko-kulturním centrem, jehož význam nebude vzhledem k předpokládanému obsahu činností pouze lokální, ale celopražský,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

Kromě tradiční zástavby v okolí budovy Nákladového nádraží Žižkov by měla být postavena také tramvajová trať a škola, na střeše budovy by měla vniknout dvoupodlažní nástavba s nájemními byty. Část samotné budovy bude využita jako celoměstsky významný veřejný prostor, část bude mít komerční využití. V čelní budově bude mít své sídlo Národní filmový archív.

Text memoranda ZDE.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama