Mgr. Jan Chabr

  • TOP 09
  • Hlavní město Praha
  • krajský radní
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,39. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.11.2020 11:30:00

Teroristické útoky jsou zavrženíhodné a v naší společnosti pro ně není místo

Teroristické útoky jsou zavrženíhodné a v naší společnosti pro ně není místo

Praha vyjadřuje solidaritu rakouským sousedům. Petřínská rozhledna se včera rozsvítila v jejich národních barvách.

Petřínská rozhledna se včera v souvislosti s pondělními útoky v centru Vídně rozsvítila do rakouských národních barev. Praha tak vyjádřila podporu rakouské metropoli, kde v pondělí před synagogou v centru města zaútočil sebevražedný útočník a na dalších místech pachatelé stříleli ze samopalů a jiných střelných zbraní.

„Pondělní útoky, které si vyžádaly lidské životy i zraněné, jsou zavrženíhodné a v naší společnosti pro ně není místo. O to víc bychom se v takových okamžicích měli spojit a bránit hodnoty, na kterých je založena evropská civilizace. Hodnoty, mezi něž patří i svoboda vyznání, a to bez obav z jakýchkoliv násilných útoků,“ řekl pražský radní Jan Chabr s tím, že hlavní město Praha v těchto chvílích vyjadřuje Rakousku plnou podporu, kterou včera demonstrovalo rozsvícením rozhledny na vrcholu Petřínských sadů.

Nasvícení této Malostranské dominanty na pokyn pražského magistrátu zajistila městská společnost Technologie hlavního města Prahy. Podle Tomáše Jílka, předsedy představenstva THMP, rozhledna svítí každý den po setmění v bílé barvě. „Pro speciální nasvícení do různých barev je vybavena moderní soustavou LED svítidel. Díky ní můžeme rozhlednu využívat i jako světelný symbol a upozorňovat tak na významná výročí nebo světové události. Přál bych si, abychom v budoucnu rozhlednu z důvodů podobných těm včerejším už nikdy rozsvěcovat nemuseli,“ doplnil Tomáš Jílek.

Petřínská rozhledna svítila například ve francouzských barvách při útoku na redakci Charlie Hebdo a po požáru Notre-Dame, pravidelně září zeleně na irský svátek sv. Patrika, modře zářila letos jako připomínka Dne autistů.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama