Mgr. Jana Černochová

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,05. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16. 12. 2018 20:21:00

Byly porušeny základní principy právního státu?

Byly porušeny základní principy právního státu?

Komentář na facebookovém profilu k informaci o nasazení vojáků na sledování podezřelých civilních osob

 Informace Ekonomického deníku, že se Celní správa pokusila využít vojáky ke sledování podezřelých civilních osob, je naprosto skandální. Podezření, že v této kauze mohlo dojít k porušení zákona, překročení pravomocí a zneužití ozbrojených sil, je velmi silné.

Pokud to není vyloženě nezbytné, výjimečné a řádně odůvodněné, je nemyslitelné používat příslušníky armády k podobným činnostem na vlastním území, navíc Celní správou, která nesmí sama vést vyšetřování. Od podobných činností tu máme Policii ČR.

Jsem přesvědčena, že jde o natolik závažnou věc, že se jí má zabývat Poslanecká sněmovna a její příslušné výbory. Podala jsem zároveň v této věci již i písemnou interpelaci na ministra obrany i ministryni financí a jsem zvědava, jak odpoví.

Pakliže se potvrdí informace, že bylo vyhověno žádosti Celní správy a že došlo k ohnutí zákona přetavením této akce ve vojenské cvičení, jednalo by se o závažné porušení základních principů právního státu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout