Mgr. Jana Černochová

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.02.2020 22:09:00

Rozpočet obrany roste jen velmi pomalu

Rozpočet obrany roste jen velmi pomalu

Komentář na facebookovém profilu k odporu ministra vnitra Hamáčka proti navyšování výdajů na obranu

 Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček zahájil kampaň proti navyšování výdajů na obranu na 2 % HDP a tedy proti plnění našich spojeneckých závazků. Chápu, že jako sociální demokrat má jiné priority – zejména rozdávat populistické dárky voličům. Nechci se však dožít toho, že si budeme jednou vyčítat, že jsme projedli ekonomický růst na úkor naší bezpečnosti.

Objem státního rozpočtu se v posledních 5 letech zvýšil cca o 400 miliard Kč. S tím se ovšem neustále navyšují zejména mandatorní výdaje. Rozpočet obrany roste jen velmi pomalu. Přitom armáda disponuje technikou, která je mnohdy za hranicí životnosti, a všechny její plány počítají s tím, že 2 % HDP budeme od roku 2024 plnit.

Bez peněz modernizace armády není možná. Perpetum mobile neexistuje. Torpédování tohoto cíle levicovou vládou je pro nás nepřijatelné a budeme dál bojovat za to, aby 2 % HDP na obranu byly zákonem.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama