Mgr. Jana Černochová

  • ODS
  • Hlavní město Praha
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,14. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.10.2021 11:33:00

Vyhlášená univerzitní čtvrť bude brzy bohatší o další objekty

Vyhlášená univerzitní čtvrť bude brzy bohatší o další objekty

Komentář na facebookovém profilu k zahájení stavby budov pro dvě specializovaná centra na pražském Albertově

 Symbolickým poklepáním na základní kámen se odstartovala výstavba dvou specializovaných center (Globcentra a Biocentra) na Albertově. Jedná se o největší rozšíření Univerzity Karlovy za posledních sto let!

Městská část Praha 2 se vyjadřovala nesčetněkrát k projektové dokumentaci, je podepsané Memorandum o společném zájmu v oblasti kampusu Albertov… já i moji kolegové jsme společně se zástupci univerzity za poslední roky nad touto záležitostí prodiskutovali a hlavně odpracovali nepřeberné množství hodin. A nebyl to vůbec promarněný čas. Vyhlášená univerzitní čtvrť, bude už brzy bohatší o další objekty tak, aby zase o něco lépe sloužila studentům… vědě… výzkumu… vzdělávání.

Albertov má nejen pro naši Dvojku, ale pro celou naši zemi ještě jednu dimenzi. Všichni ho máme spojený s událostmi charakterizovanými touhou studentů po svobodě a demokracii. Ať už ve spojení s listopadem 1939 nebo s tím sedmnáctým, kdy se tu po padesáti letech (od tragických událostí roku 1939) u příležitosti Mezinárodního dne studenstva konala manifestace, která odstartovala Sametovou revoluci. Mladí a vzdělaní lidé se tím neodmyslitelně zapsali do historie naší země. Máme jim být za co vděční, a je naší morální povinností podporovat vzdělanost a podmínky pro studium těch, kteří budou tvořit i budoucnost naší země.

Jako starostka Dvojky, která má v gesci školství, jako poslankyně i jako členka Správní rady UK se pro to snažím opravdu dělat maximum. A tento den mne znovu utvrzuje v tom, že moje práce má smysl.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama