Mgr. Jana Mračková Vildumetzová

  • ANO 2011
  • Karlovarský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.05.2021 20:45:00

Karlovarský kraj na seniory zapomíná, radní nemluví pravdu

Karlovarský kraj na seniory zapomíná, radní nemluví pravdu

Nejpočetnější skupinou karlovarského kraje jsou senioři. Bývalo zvykem, že senioři na své aktivity dostávali z krajského rozpočtu půl milionu korun. Nové vedení kraje ale tyto peníze seškrtalo o dvě stě tisíc a ještě se tím chlubí.

 „Jsem naprosto šokována tvrzením Roberta Pisára, že kraj na seniory nezapomíná. Kraj nejen že zapomíná, ale škrty v rozpočtu na jejich aktivity od nich dává ruce pryč,“ říká Jana Mračková Vildumetzová, poslankyně parlamentu ČR a krajská zastupitelka za hnutí ANO.

Ta upozorňuje na skutečnost, že opozice žádala třikrát nové vedení kraje, aby seniorům ponechalo zmiňovaných půl milionu korun a škrtalo jinde. Zároveň jsme souhlasili, aby byl navýšen příspěvek do programu na podporu rodiny o dvě stě tisíc. Tyto prosby nebyly vyslyšeny ani na posledním zasedání zastupitelstva, kde se rozděloval přebytek v hospodaření kraje z minulého roku, který je více než 700 milionů korun.

„I tady zazněly naše prosby o dorovnání financí do původního půl milionu. Jenže ani tady jsme neuspěli. A to jsme žádali, ať jsou sníženy peníze na soutěž Stavba roku, kde je většina rozpočtu použita na slavnostní večer. Ten je možné udělat v prostorách kraje (Galerie umění, Becherova vila a další). V minulosti dostávali 150 tisíc korun a teď nová vláda schválila 350 tisíc korun! Jenže hejtman Kulhánek a jeho radní raději seškrtají peníze seniorům,“ dodává Mračková Vildumetzová.

Smutná je podle ní i skutečnost, že tento fakt nevadí některým starostům měst a obcí, ve kterých mají senioři své organizace a jsou aktivní. „Ti by měli za své seniory bojovat nejvíce a ne jen přikyvovat koaličním partnerům. Tady by měli ukázat, že jsou starostové svých měst a obcí a že hájí zájmy svých lidí,“ dodává poslankyně parlamentu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama