Mgr. Jiří Mihola, Ph.D.

  • KDU-ČSL
  • Jihomoravský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.04.2021 13:57:00

Revizi vzdělávacího programu ředitelé i učitelé odmítají

Revizi vzdělávacího programu ředitelé i učitelé odmítají

MŠMT nedávno představilo revizi Rámcového vzdělávacího programu pro Základní vzdělávání.

Změna s účinností od 1. září 2021 posiluje hodinovou dotaci pro informatické myšlení (computational thinking), tedy vzdělávací oblast Informační a komunikační technologie.

V důsledku toho mají být na 1. i 2. stupni ZŠ redukovány hodiny věnované přírodovědným, společenskovědním a uměnovědným předmětům (přírodopis, fyzika, chemie, zeměpis, dějepis, občanská, mediální, hudební a výtvarná výchova). Jedná se o zásadní porušení východisek, s nimiž doposud pracovaly odborné komise, spolupracující s MŠMT na plánovaných revizích RVP dalších vzdělávacích oblastí. Poslanec Jiří Mihola (KDU-ČSL) kritizuje, že se tak děje bez odborné diskuze a navrhuje řešení.

„Ředitelé i učitelé revizi tak, jak je předložena, kritizují a odmítají. Poukazují na to, že nebyla řádně prodiskutována, je nevyvážená a pracuje s tupými škrty. Jakkoli chápu, že je dnes naprostou prioritou návrat žáků do škol, tak je potřeba myslet i na budoucnost. Na Školském výboru Sněmovny jsme se revizí RVP vůbec nezabývali, což potvrzuje, že revize RVP probíhá latentně, nikoli transparentně," uvádí Jiří Mihola a dodává: "Jsem rád, že se mi podařilo na Školském výboru k tomuto tématu prosadit kulatý stůl, který se bude konat 28. 4 .2021 od 15:00 a kde účast přislíbili zástupci řady odborných organizací, zástupci MŠMT, základních, středních i mateřských škol, profesní organizace i didaktici z fakult, připravujících budoucí učitele.“

Kulatý stůl bude přenášen online na stánkách Sněmovny Stream 4 ZDE

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama