Rudá věž smrti
Komentář na facebookovém profilu k historii a současnosti bývalého pracovního tábora Vykmanov II

Komentář na facebookovém profilu k historii a současnosti bývalého pracovního tábora Vykmanov II
Vláda ČR schválila návrh bezprostřední pomoci při ochraně ohroženého ukrajinského kulturního dědictví. Materiál předložil ministr kultury Martin Baxa.
Ministr kultury zahájil novou návštěvnickou sezonu památek
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 24. března 2022 – odpověď na interpelaci poslankyně Mádlové k odmítání klasické ruské kultury a umění kvůli válce na Ukrajině
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 23. března 2022 k autorskému zákonu
Ministerstvo průmyslu a obchodu spustí programy na podporu podnikatelů, na které v loňském listopadu a prosinci dopadla vládní protiepidemická opatření.
Projev na 11. schůzi Poslanecké sněmovny 18. února 2022 k návrhu státního rozpočtu
Vláda na svém zasedání schválila návrh nařízení o prohlášení souboru „Broumovská skupina kostelů“ v Královéhradeckém kraji za národní kulturní památku.
Aktuální fungování kulturních institucí v sevření pravidel kolem covidu, legislativní priority i rozdělování peněz na kulturu z Národního plánu obnovy, to jsou témata, o kterých v rozhovoru mluvil nový ministr kultury Martin Baxa.
Ministr kultury Martin Baxa navštívil Národní divadlo.
Město Plzeň dlouhodobě podporuje technické vzdělávání a rozvoj podnikatelských aktivit v regionu, proto spustilo jedinečný projekt výuky podnikatelských dovedností na středních školách.
Primátor města Plzně Martin Baxa přijal ve středu 17. listopadu informaci o tom, že se stal oficiálním kandidátem na funkci ministra kultury České republiky. „Této nominace si velmi vážím. V případě, že budu ministrem podle Ústavy skutečně jmenován,
Nový kabát získala 14. základní škola v Doubravce. Díky rekuperaci se žákům bude ve třídách lépe dýchat.
Vysoké školy patří mezi nejlepší vizitky každé vyspělé země. Akademické prostředí má mnoho úkolů. Musí být centrem vědy a výzkumu. Musí podněcovat k inovativnímu přístupu. Ale stejně tak musí poskytovat kvalitní výuku orientovanou na využití v praxi.
Vstupem do první třídy nesmí pro žádné dítě skončit dětství. První stupeň nemá hledat to, co dítěti nejde. Má naopak odhalit, v čem dítě vyniká, a patřičně to podpořit.
Jedno osvědčené přísloví říká: „Dobrý učitel vysvětluje. Výborný učitel ukazuje. Nejlepší učitel inspiruje.“ Jen dostatečně motivovaný učitel může být živou inspirací. A totéž platí i o řediteli školy.
Součástí reformy školství bude i nalezení pevného místa předškolního vzdělávání. Smyslem předškolních zařízení je podnítit přirozený zájem a touhu dětí po poznání formou hry s vrstevníky a tím jim usnadnit hladký nástup do základní školy.
Reforma českého školství není jen otázkou peněz. Rozhodně však je z velké části záležitostí ekonomickou a finanční. Bez vyšších investic prostě větší efektivity vzdělávání nedosáhneme.
Základním předpokladem pro dobré uplatnění v praxi je flexibilita a schopnost na sobě stále pracovat.
Projev na 104. schůzi Poslanecké sněmovny 15. června k návrhu změny zákona o pedagogických pracovnících.