Mgr. Martin Kupka

  • ODS
  • ministr dopravy
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,9. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

12.04.2019 10:29:35 - Pa-žout

Promarněné investice

Jsem přesvdčený o tom, že většina na vašem místě by mlčela nebo mlžila. Vy jste se k situaci postavil ale jako chlap, což už se v politice a zvlášť v ODS moc nevidí. Straně rostou preference a opět se stvává arogantní, což je škoda. Vy si stojíte za tím, že to jsou dobře vynaložené peníze. Nemyslíte, že s tím by šlo souhlasit jen tehdy, kdyby vše ostatní bylo v pořádku? Proč jsou tak rozbité silnice, není kde zaparkovat, děti dát kam do školky. Nejsou tohle mnohem důležitější investice? Bez kultury by byl život nudný, ale musíme se za každou cenu snažit zaujmout v zahraničí?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

tomsik1

Odpověď

15.04.2019 8:54:51 - Mgr. Martin Kupka
 Vážený pane,

naprosto s Vámi souhlasím, že investice do škol, do komunikací, do domovů pro seniory či do nemocnic jsou důležitější. Tomu odpovídal a odpovídá i krajský rozpočet. Pro Královský průvod se podařilo navíc získat evropskou podporu, která byla určena adresně na rozvoj cestovního ruchu. Přichystali jsme opravdu účelné využití těch peněz. Je škoda, že to pak kraj nevyužil. Na druhou stranu jsem ale moc rád, že tradice Královských průvodů dokázala přežít i období, kdy se k ní kraj postavil zády. Akce má dnes jinou podobu. Za mimořádně cenné ale pokládám, že si Královský průvod vzali za svůj města, obce a desítky nadšenců. Dokonce se v posledních letech začal ke Královskému průvodu přidávat průvod vévody Štěpána II. Bavorského, který už tradičně směřuje z Králova Dvora přes Tetín na Karlštejn. Na začátku byla iniciativa tetínského starosty Martina Hrdličky, který je také hlavním hybatelem projektu Sv. Ludmila 1100 let. Jsem moc rád, že průvod přitahuje tolik lidí, kteří se o historii a kulturu zajímají a jsou ochotni pro ni také něco udělat.

Martin Kupka