Mgr. Petr Štěpánek

  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.09.2018 14:49:49

Stížnost na Českou televizi

Stížnost na Českou televizi

Postup redaktorů České televize je nejen v rozporu s kodexem ČT, ale dokonce přímo se zákonem.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání
Škrétova 44/6
120 00 Praha 2

Rada České televize
Kavčí hory
140 70 Praha 4

Věc: stížnost na Českou televizi

Vážení členové rady!

Česká televize odvysílala dne 23. 9. 2018 ve 22:02 na programu ČT24 pořad Newsroom ČT24. Jeho součástí byl blok věnovaný nominaci Petra Štěpánka, tedy mojí osoby, do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Jeho zařazení nesledovalo nic jiného než mě nejen před veřejností, ale především před poslanci, kteří budou nového člena RRTV brzy volit, dehonestovat, očernit, a tím pádem znevěrohodnit.

Součástí dezinformačního útoku redaktorů České televize opět byla – v ČT už tradičně – 15 let stará kauza našeho údajného zavinění prohrané arbitráže ve věci TV Nova a odvolání tehdejší rady, jejímž jsem byl místopředsedou. Redaktorům ČT přitom musí být známo, že jak pozdější šetření speciální sněmovní vyšetřovací komise, tak šetření policie jakékoli zavinění ze strany RRTV vyloučilo. Rovněž jim musí být známo i to, že odvolání členů RRTV následně opakovaně zrušily soudy pro jeho nezákonnost. Přesto redaktoři ČT neváhají mnohokrát vyvrácené lži znovu použít.

Česká televize se v roce 2003 aktivně spolupodílela na dehonestaci odvolávaných členů RRTV, celý akt našeho odvolání dokonce vysílala v dlouhém přímém televizním přenosu, čímž tento akt povýšila vedle volby prezidenta republiky na jednu z nejdůležitějších politických událostí onoho roku. V naprostém protikladu k tomu pak později téměř ignorovala, když soudy opakovaně odvolání členů RRTV zrušily pro jeho nezákonnost.

I to musí být redaktorům ČT známo, neboť v inkriminovaném období to bylo předmětem mé stížnosti jak Radě ČT, tak RRTV. Oba tyto orgány mi daly za pravdu, Rada ČT dokonce vyzvala generálního ředitele ČT, aby zjednal nápravu.

Tragikomické je, že jako jednu z mluvících hlav, které na mě v Newsroomu ČT24 kydaly špínu, přizvala ČT také poslance Miroslava Kalouska (TOP 09). To je obzvláště pikantní, neboť právě poslanec Kalousek je jedním z těch, kdo nesou osobní zodpovědnost za onu blamáž s nezákonným odvoláním členů RRTV. Pro návrh na odvolání hlasoval přesto, že byl spolu se všemi ostatními bohorovnými poslanci předem varován, že k odvolání neexistují žádné zákonné důvody a že s nejvyšší pravděpodobností lze očekávat, že odvolaní radní se obrátí na soud, soud odvolání zruší a že celý nezákonný akt bude mít ještě finanční dopady. To je právě v tento čas na pořadu dne.

Nabízí se otázka, zda právě poslanec, který vědomě porušuje zákony, má být součástí zákonodárného sboru, natož „autoritou“, která dává dobrozdání, kdo má či nemá sedět v mediální radě. Za pozornost každopádně stojí, že pro Českou televizi, která bývá opakovaně kritizována za svoji ideovou příchylnost k TOP 09, takovou autoritou evidentně je.

Z oblasti humoru pak už je otázka, zda třeba právě Miroslav Kalousek rozbije prasátko, aby se spolupodílel na vysoké náhradě škody v řádu desítek milionů korun, jež visí ve vzduchu a kterou svým nezákonným jednáním způsobil. O tom ale Česká televize dozajista neodvysílá nic.

Postup redaktorů České televize je nejen v rozporu s kodexem ČT, ale dokonce přímo se zákonem.

V úctě

Mgr. Petr Štěpánek

24. 9. 2018

 
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout