Mgr. Richard Andrle Sylor, MBA

EU je „ekonomickým obrem, ale "politickým trpaslíkem"
  • BPP
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,99. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.06.2019 9:27:00

Proč pomáhat ostatním ? věčná otázka.

Proč pomáhat ostatním ? věčná otázka.

Proč bych měl pomáhat jiným? Přeci je neznám, jsou mě ukradení. ANO či NE.

Společenství řádu pomocníků sv. Lazara Jeruzalemského se pustilo do dalšího projektu ADOPCE SÝRIE, který navazuje na stávající aktivity této neziskové organizace. Předseda spolku Mgr. Richard Andrle Sylor, MBA uvádí, jak v minulosti společenství pomohlo se zajištěním 30 studní v Africe, pomohlo několika Africkým studentům s jejich studiem, v roce 2017 zajistilo tři elektrogenerátory do civilní nemocnice v Damašku a předalo nezanedbatelné finanční dary Syrským křesťanským sirotčincům Sv. Pavla v Damašku a sv. Panethaleona ve starém Damašku. Oba sirotčince použijí finanční dary na zajištění desítek dětí, které zde po válce strádají.

Nově spuštěný portál ADOPCESYRIE navazuje na aktivity v Sýrii. Ve válce poničené a postižené zemi, kde některé děti nemají co jíst a pít, či jsou bez rodiny, vznikly sirotčince, které se starají o dané křesťanské děti. Jejich rodiče jsou často mrtví či nezvěstní, a proto nalezly útočiště v těchto sirotčincích. Bohužel stávající stav v Sýrii je více než žalostný a děti se potýkají s nedostatkem základních lidských potřeb (jídla, pití, ubytování atd.). Děti jsou sice částečně zaopatřeny, avšak pouze v minimalistické variantě, jejich situace je více než tíživá. „Potřebují základní lidské potřeby jako je láska rodiny (tu jim dát nemůžeme), ale můžeme jim zpříjemnit život v dané sociální skupině (v sirotčinci) a poskytnout jim zdroje na jídlo, pití, oblečení a ubytování“ říká předseda Andrle.

Tento projekt vznikl na základě spolupráce s panem Ing. Samírem Masadem, Csc, jež zajišťuje koordinaci mezi ČR a Sýrií, která je stále na sankčním seznamu EU a OSN.  Sankce znemožňují některé procesy pomoci, a tak jsou děti závislé na sirotčincích, jež nejsou financovány vládou tak, jako například dětské domovy v ČR. Pomožte i Vy a staňte se buď adoptivním rodičem či přispěvatelem, pomůžete srdcem.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama