Naším cílem je držet cenu vody na co nejnižší úrovni
Vodné a stočné letos zdražilo, od května ale opět zlevní.

Vodné a stočné letos zdražilo, od května ale opět zlevní.
Obyvatelé Valašského Meziříčí budou za svoz a likvidaci komunálního odpadu platit v roce 2020 stejně jako letos 490 Kč za osobu a rok. Od ledna však radnice zavádí nový systém svozu a likvidace odpadu pro rodinné domy.
Za účasti vedení Zlínského kraje, představitelů města Valašské Meziříčí a dalších hostů ve čtvrtek 5. prosince slavnostně odstartovala rozsáhlá rekonstrukce Zámku Kinských.
Modernizovat rozhlasový varovný a výstražný systém ve městě chtějí valašskomeziříčtí zastupitelé. V úterý 26. listopadu proto schválili podání žádosti o dotaci na výměnu všech 215 bezdrátových hlásičů za bezmála 10 milionů Kč.
Starosta Stržínek ocenil vítěze sběrové akce Vrať mobil.
Unikátní festival s profesionály, pro které jsou dálky denním chlebem, se opět po roce vrací do Kina Valmez. Světoběžníci se zde představí v sobotu 2. listopadu od 13.00 hodin.
Obchvat Valašského Meziříčí: Probíhá geotechnický průzkum
Dobrá věc se podařila. Od úterý 1. října je totiž po téměř dvou letech pro veřejnost znovu otevřen Fauna park – Dětský ráj na Štěpánově. Dospělí, ale zejména děti se tak mohou opět zblízka seznámit s rozmanitými živočichy, které chová Tomáš Juga.
Vedení Valašského Meziříčí nyní stojí na křižovatce a musí vybrat nejvhodnější cestu, která určí další směřování místní nemocnice. Smlouva s dosavadním nájemcem totiž vyprší s koncem roku 2023.
Sjednotit autobusovou i vlakovou dopravu v jedné lokalitě a zajistit vyšší komfort přepravy cestujících. To je jeden z hlavním cílů vedení Valašského Meziříčí.
Zákazníci prodejen společnosti Tesco ve Valašském Meziříčí a Zubří se opět zapojili do programu Vy rozhodujete, my pomáháme.
V pořadí již čtvrtý ročník Aviatického dne na Valašsku proběhne v sobotu 27. července od 11:00 na letišti v Poličné.
Vedení města slavilo čtvrtstoletí společnosti CS Cabot
Úplně novou podobu dostane chodník spojující hotel Apollo s areálem obchodního domu Křižná. Nutným úpravám se nevyhne ani bezprostřední okolí komunikace pro pěší. Revitalizace celého prostranství by měla být hotova do 26. července.
Do konce října by měly trvat práce na dalších etapách regenerace panelových sídlišť (RPS) Křižná a Pod Oborou ve Valašském Meziříčí, které začaly v minulých dnech.
Valašská rally na vrcholu. Bez spolupráce s městem by to nešlo, přiznává Tomaštík
Velkorysá stavba, která vyrostla na hřbitově ve Valašském Meziříčí, ukrývá novou obřadní síň. Svému účelu slouží od začátku února.
Téměř 1,5 km dlouhý úsek silnice I/35 na ulici Rožnovská projde v nejbližších letech rekonstrukcí.
Budova valašskomeziříčského vlakového nádraží je v tristním stavu. Starosta města Robert Stržínek proto přizval na jednání Mojmíra Nejezchleba, náměstka generálního ředitele pro modernizaci dráhy ze Správy železničních dopravních cest (SŽDC).