Mgr. Soňa Marková

  • KSČM
  • Náchod
  • zastupitelka města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,12. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

9. 8. 2020 6:32:00

Dárci krve zoufale chybí

Dárci krve zoufale chybí

České nemocnice se potýkají s dosud nebývalým nedostatkem krve. Zvláště ty ve velkým městech - Praze, Brně a Ostravě úpěnlivé prosí bezplatné dárce, aby přišli darovat životodárnou tekutinu.

 Na daném stavu se podepisuje pandemie koronaviru a obava z možných rizik, dovolené, aktivní klíšťata, častější havárie a také to, že nemocnice dohánějí zpoždění v plánovaných operacích.

Podle odborníků také stále ubývá prvodárců a zanikly i různé odborové a zaměstnanecké organizace, které měly kolektivní dárcovství krve přímo ve svých závazcích. Krev dříve chodily darovat celé kolektivy brigád socialistické práce. Další potíž objasňují mnozí pracovníci krevních center - lidé darovat krev chtějí, ale zaměstnavatel jim nedá volno. Pro Moravskoslezský deník nedávno jistá paní Milena uvedla: "Když jsem chtěla před třemi lety darovat krev znovu, šéf mi to zakázal. Prý ať si vezmu dovolenou."

Máme se tedy smířit s tím, že o dostatku či nedostatku krevních zásob rozhodne trh? Urputní kritici všeho minulého a hlavně socialistického se brání všemu organizovanému a ve prospěch jiných. Jednodušší je totiž sedět u počítačů a spouštět anonymně vodopád urážek a vulgarit.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama